Kızlık zarı muayene sırasında bozulur mu ?

Bakire bayanların en büyük korkularından olan kızlık zarı muayene sırasında bozulur mu bahsine geçmeden önce bu yazımızda detaylandıracağımız, kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır, kızlık zarım bozulmuşmudur, kızlık zarı bozulma belirtileri nelerdir, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır, kızlık zarım zarar görür mü, kızlık zarı nerede bulunur, kızlık zarı dikimi fiyatı 2019 senesi için nekadardır, kızlık zarı çeşitleri nelerdir, benim zarım esnek olabilir, kızlık zarı hemen bozulur mu, kaç defada yırtılır, kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlarız, evde kendi kendine kızlık zarı muayenesi yapılabilir mi ? Gibi konulardanda bahsetmek isterim.

Şimdi isterseniz kızlık zarı muayene sırasında zarar görür mü, bozulur mu, zedelenmiş zar dahada yırtılır mı ona bakalım. Kızlık zarı muayenesi jinekolog tarafınca yapılır ve ana prensip olarak kesinlikle himen yani kızlık zarına temas edilmez, vajinaya herhangi bir cisim sokulnaz, parmakla vajinal tuşe yapılmaz, dolayısı ile kızlık testi yada kızlık zarı muayenesi esnasında bekaretin bozulması, kısmen zarar görmesi veya mevcut hasarın büyümesi ihtimali yoktur. Gönül rahatlığı ile kızlık zarı muayenesine gelebilirsiniz.

Kızlık zarı

Kadın vajina girişini cinsel aktif dönem öncesi fiziki olarak kapatan, küçük dudakların hemen altında bulunan, üzerinde adet kanı geçici için minik delikler bulunduran anatomik oluşuma kızlık zarı denir, tıbbi adı himen olup yunan mitolojisinde evlilik tanrısıdır. Bekaret zarının en önemli özelliği ilk cinsel ilişkide yırtılması ve kızlık zarı kanamasına yol açmasını  ardından parçalanan himen yapısının kendiliğinden iyileşmemesi ve vajina girişinin artık açık kalmasıdır.

Kızlık zarı muayenesi

Genellikle tam birleşmeli cinsel ilişkilerde kızlık zarı kanaması olmaması durumlarında, yada penis vajinaya sokulmadan sürtünme şeklinde yakınlaşmalarda, mastürbasyonda, parmakla kızlık zarı bozulma şüphelerinde bekaret kanı gelirse kızlık zarı muayenesine ihtiyaç duyulur. Halk arasında bu bekaret kontrolü metoduna kızlık testi adıda verilir. Kızlık zarınızı muayene ettirmek size hangi sonuçları kazandırır dersiniz? Öncelikle kızlık zarınızın bozulup bozulmadığı ve hangi kızlık zarı çeşidine sahip olduğunuz bilgisini alırsınız, ek olarak bu kızlık zarı ile gerdeğe girdiğinizde kızlık zarı kanaması olup olmayacağı size bildirilir ve ona göre kızlık zarı dikimi kararı verebilirsiniz. Genellikle himenoplasti ameliyatı ile aynı seansta öncelikle kızlık kontrolüde yapılır.

Kızlık testi

Kızlık zarının jinekolojik muayene yolu ile kontrol edilmesine toplumda kızlık testi denir. Birçok hasta kızlık testinin bir labratuvar incelemesi gibi görür, hatta devlet hastanesinde dahiliyede kan tahlili yaptıracağım, bakire olmadığı bu tahlilde çıkarmı diye komik sorularda çok geliyor, yada karın ultrasonunda kızlık zarımın patlak olduğu ortaya çıkarmı diye soruyorlar :) Tabiki bekaret durumunuzu değerlendirecek tek yöntem bir jinekoloğun yapacağı kızlık zarı muayenesi olacaktır.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır video

Yukarıda anlattığım şüpheli durumlar başına gelen birçok genç kız İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak hocam, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır video izlemek mümkünmü gibi sorular soruyorlar. Jinekolojide himen yani kızlık zarı ile ilgili işlemler son derece gizli tutulur, zaten kızlık zarı muayene videosu çekmek yasalarda ciddi suçtur, dolayısı ile bu tip video görüntüler aramayın derim, youtube'da bulduğunuz videolar ise gerçek dışı ve illegaldir.

Kızlık zarı muayene ücreti

Bekaretinizden şüpheniz varsa kızlık testi yada diğer adı ile kızlık zarı muayenesi kafanızı rahatlatacaktır, ikinci adımda kızlık zarı muayene ücretinin ne kadar olduğunu öğrenmeye kalır. Bizi telefonla arayarak yada WhatsApp'tan yazarak 2019 güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Kızlık testi fiyatları genellikle jinekolojik muayene ücretleri ile aynıdır.

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarınızı muayene ettirdiniz bekaretinizin bozulmuş olduğu ortaya çıktı, yada önceden yaşadıklarınızdan dolayı bakire olmadığınızdan eminsiniz diyelim, bu durum kaderiniz olmak zorunda değil. Eğer size huzur vereceğine inanıyorsanız veya bakire olmanızı kafaya takmış biri ile evlenecekseniz kızlık zarı dikimi probleminizi çözecektir. İstanbul'da kızlık zarı dikimi tüm dünyada olduğu gibi iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Geçici zar diktirdiğinizde 10 gün içinde ilişkiye girmeniz gerekir, zira daha fazla dayanmaz, ama flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde sonsuz süreniz olur, bakirelikle aynıdır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Yukarıda anlattığım ön şartlarla bekaretinizi kaybetti iseniz himenoplasti ameliyatı ile bakireliğe geri dönüş mümkündür. İstanbul'da kızlık zarı diken doktorlarla görüşüp en güvenilir sonuç verebilecek durumda olandan 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. En sık tercih edilen kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ücreti genellikle herkesin ulaşabileceği seviyelerdedir. Geçici zar dikim maliyeti ise daha ucuzdur. Aynı ameliyatta vajina dataltma ve/veya labioplastide yaptıracaksanız cebinizden daha fazla para çıkacağını tahmin edebilirsiniz. 2019 güncel fiyat listemiz için bizi telefonla arayın veya WhatsApp üzerinden liste isteyin.

Kızlık zarı dikimi Manisa

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize ülkenin birçok ilinden hastalar geliyor, bu arada  kızlık zarı dikimi Manisa ve ilçelerinde hangi jinekologlar tarafınca yapılıyor diye soran hastalarımızda oluyor. İstanbul dışında himenoplasti ameliyatı yapan varmı bilmiyorum ama bize zar diktirmek için Manisa'dan gelen hastalar oluyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı muayenesinde aileye haber verilir mi ?

Kızlık zarı muayenesi yaptıranlar

Bekaret kontrolü

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.