Kızlık zarı muayenesi

İstanbul'da 2019 yılı başlarında ve geçen sene kızlık zarı muayenesi veya kızlık testi için birçok hasta başvuruyor , özellikle evlilik öncesi nışanlılık dönemi veya daha geniş anlamda flört ederken bekareti koruyarak yapılan sürtünme şeklindeki ön sevişmelerde kızlık zarı zedelenmesi ve buna bağlı hafif kanamalar kızlık zarının bozulmuş olabileceği şüphesini hasıl eder ve o gece uyku tutmaz , yarın acilen bir jinekoloğa giderek kızlık zarı muayenesi yaptırmak ve kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını net olarak uzman bir ağızdan duymak istenir. Bu yazımızda kızlık zarı muayenesi ücreti , kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır , İstanbul'da kızlık zarı muayenesi yapan yerler gibi hassas bilgilere yerverirken , kızlık zarı dikimi , kızlık zarı dikimi fiyatı , kalıcı kızlık zarı dikimi , geçici kızlık zarı dikimi , flep yöntemi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı gibi sizden gelen sorularada yer veriyoruz.

Kızlık zarı muayenesi ücreti

2019 yılında bekaret testi , kızlık testi , bekaret kontrolü gibi deyimlerle anılan kızlık zarı muayenesi İstanbul'da yaklaşık ...tl civarına yapılır , kızlık zarı dikimi için gelen her hastaya rutin olarak önce kızlık testi yapılır yani muayene edilir , ama bu hastalardan genellikle kızlık zarı muayene ücreti istenmez. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde kızlık zarı kontrolü gibi muayeneler , diğer gebelik muayeneleri ile sıklıkla aynı fiyta seviyesindedir.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?

İstanbul'da bekaret testi yani kızlık zarı muayenesinin nasıl yapıldığı genç kızlar tarafınca çok merak edilir ve çok endişe edilir , bazı bayanlar muayene esnasında vajinaya bir tıbbi alet dokulacağını ve kızlık zarının sağlam olsa bile muayene esnasında yırtılacağını düşünürler , ama kesinlikle böyle birşey olamaz , zira kızlık zarı muayenesinde jinekolog herhangi bir alet kullanmaz , hatta hastanın kızlık zarına temas bile edilmez, sadece gözle bakarak teşhir konur ve hastanın kızlık zarının bozulup bozulmadığı netleştirilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2019 yılında kızlık zarı dikimi ücretleri çok merak edilir ve telefonla arayanların çoğu himenoplasti fiyatlarını öğrenmek için ararlar, bunun bir sebebide kızlık zarı dikimi ameliyatının çok hasas bir ameliyat olması ve çok az sayıda jinekolog tarafınca layıkı ile gerçekleştirilmesidir. Bu durumda İstanbul merkezde kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak ....tl civarındna başlar ve yapılan işlemin durumuna göre artabilir , bu bahsettiğimiz minimum fiyatlara genellikle geçici kızlık zarı dikimi yapılır ve çok fazla tercih edilen ve tüm dünyada popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları olarak en az ....tl kadar fiyat söylenir , yine çift kat flep veya kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma gibi kompleks bir ameliyat isterseniz en az ....tl kadar ödemeniz gerekecek.

Kızlık zarı dikimi

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ve İstanbul'da 2015 yılı bilgilerine göre 2 farklı metodla kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Bu yöntemlerden en fazal tavsiye edilen ve bizimde en ok yaptığımız yöntem kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemidir , 25 dakikalık lokal anestezi ile gerçekleştirilen operasyon esnasında bölgesel uyuşturmadan dolayı acı veya ağrı çekmezsiniz ve ameliyat sonrası yürüyüp işinizin gücünüzün başına geri dönebilirsiniz. Kalıcı kızlık diktirdiğinizde 20 günlük iiyleşme süresi sabredildikten sonra cinsel ilişkiye girmek için çok uzun bir zamanınız olur , isterseniz hemen , isterseniz seneler sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz , işlem layıkı ile yapılmış ise mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.
Eski bir yöntem olan 2. seçenek geçici kızlık zarı dikimine gelirsek , çok daha yüzeyel bir işlem olduğu için en fazla 10 gün dayanır ve daha sonra kendiliğinden bozulur , dolayısı ile 10 gün içinde cinsel ilişkiye girme zorunluluğu vardır , hatta aynı gün bir girebilirsiniz.

Kızlık zarı

Orijinal adı himen olan kızlık zarı kadın genitaliasında vajina girişinden 2 cm kadar içeride yeralan histolojik oarak vajina mukozasına çok benzeyen anatomik bir oluşumdur. Kızlık zarının en önemli görevi dış ortamdan rahim içine ulaşmaya çalışan enfeksiyon etkenlerine karşı anatomik bir duvar oluşturmasıdır. Kızlık zarının doku özelliği çok ilginçtir , kızlık zarı tam yırtılmasa , çentiklenme giib hafif bir yırtık veya kızlık zarı zedelenemsi durumlarında kanama olursa tüm kızlık zarı atrofiye uğramaya başlar ve vajina duvarlarına doğru çekilir giriş yolunu açar , dolayısı ile iyileşme özelliği olmayan bir dokudur.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı muayenesinde aileye haber verilir mi ?

Kızlık zarı muayenesi yaptıranlar

Kızlık zarı muayenesi fiyatları 2019

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.