Kızlık Zarı Dikimi Sonrası

2019 yılında yaz aylarına girerken İstanbulda çok sık aranıp sorulan yöntem olan garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat etmek gerekir , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır gibi sorular oluyor , İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarının .... liradan başladığını zaten önceki yazılarımızda anlatmıştık. Ama dikim sonrası durumlar nedese hep ihmal edilir değilmi ;

Kalıcı bekaret zarı dikildikten sonra 20 gün cinsel ilişkiye girilmez , 
10 gün banyonuzu ayakta duş olarak yapabilirsiniz .
10 gün denize , havuza ve nehre giremezsiniz.
20 gün süre ile plates benzeri esneme sporları yapamazsınız.
20 gün ata ve bisiklete binemezsiniz.

Kızlık zarı olarak bilinen Hymen birçok toplumda saflığı ve aynı zamanda da bekareti temsil ettiğinden dolayı oldukça büyük bir şekilde önem taşımaktadır. İnsanların bekarete bu kadar önem vermesinin nedenleri arasında namus adı altında birçok olgu bulunmaktadır. Çoğunlukla bayanların ilk kez cinsel ilişkiye girdiklerini belli eden bu zar sayesinde, cinsel ilişki esnasında kan geleceğinden dolayı bir bayanın ilk kez cinsel ilişkiye girilip girilmediği anlaşılacaktır. Kızlık zarı özellikle kapalı toplumlarda ve doğu ülkelerinde çok fazla bir şekilde tabu olmuştur. Eğer bir bayan cinsel ilişki sırasında kızlık zarı yırtılmadığı zaman başına çok büyük bir şekilde olayların geleceğinden korkmasından dolayı, bayanlar cinsel ilişkiden korkmaktadır. Kızlık zarı artık günümüzde herhangi bir şekilde yırtılmasından sonra, tekrar eski haline döndürülmesi imkansız olsa bile dikilmesi mümkün olduğundan dolayı, evlenecek olan bir bayan tarafından kızlık zarı yırtıldığı için tekrar kızlık zarını diktirmesi mümkün olmaktadır.

Kızlık zarı nedir ?

Kızlık zarının herhangi bir şekilde bir görevi bulunmadığından dolayı ve küçük kız çocuklarının enfeksiyona karşı koruduğu için kızlık zarı çok önemli olmaktadır. Fakat günümüzde kızlık zarının artık bir namus olarak görülmesinden dolayı kızlık zarının çok fazla bir şekilde önem teşkil etmektedir. Ülkemizde de kızlık zarının tabu olarak kabul eden insanlar olmasından dolayı, sizlerde kızlık zarınız olmadığından dolayı çok büyük bir korkuya kapılıyorsanız o zaman tek yapmanız gereken kızlık zarınızı diktirmek olacaktır.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?


Kızlık zarının dikimi iki farklı değişik şekilde yapılmaktadır. Bu yöntemlerden hangisini istiyorsanız onu yaptırmanız gerekmektedir. Evlenmeden birkaç gün önce yapılan yöntem sayesinde, kızlık zarının olduğu bölgeye dikiş atılarak kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Diğer bir yöntem ise, ülkemizde çok sık kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntem sayesinde 1 yıl öncesinde bile dikim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemler yapıldıktan sonra gündelik hayatlarına devam edemeyeceklerini düşünen insanların sayısı çok fazla olmaktadır. Herhangi bir şekilde kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra hemen insanlar gündelik hayatlarına dönebilirler. Ve herhangi bir şekilde riski olmadığından dolayı birçok bayan kızlık zarını diktirme işlemi yaptırmaktadır. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı muayenesinde aileye haber verilir mi ?

Kızlık zarı muayenesi yaptıranlar

Bekaret kontrolü

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.